Terchovské národné divadlo

Terchovské národné divadlo vzniklo v septembri 2014 impulzom Vladimíra Šveca a jeho dcéry Bibiány Janšovej (Švecovej). Vladimír od mlada inklinoval k folklóru a divadlu, ako študent pôsobil v rôznych umeleckých súboroch. Bibiána zdedila lásku k divadlu a aktívne sa divadlu venuje od školských čias až do dnes, v profesionálnych aj ochotníckych súboroch.

Tradíciu ochotníckeho divadla v Terchovej sme obnovili po vyše 50-tich rokoch. Výber hier prispôsobujeme Vám – našim divákom, preto v repertoári nájdete slovenskú klasiku, rozprávky, ale aj súčasné hry. V rokoch 2015-2019 sme organizovali na Veľký piatok živú Krížovú cestu v uliciach Terchovej spolu s členmi terchovského speváckeho zboru a občanmi Terchovej. Nie je nám cudzie ani pouličné divadlo, ktorým spestrujeme nejedno festivalové a športové podujatia ako napríklad Medzinárodné stretnutie zbojníkov či Terchovský polmaratón.
Súbor Terchovského národného divadla má v súčasnosti vyše päťdesiat dospelých členov a dvadsať detských divadelníkov, ktorí sú nielen z Terchovej a blízkeho okolia, ale aj z ďalekých Malaciek či Bratislavy.

Brány nášho divadla sú otvorené pre každého milovníka divadla, či už v hľadisku alebo na javisku. Každý jeden člen je dôležitou súčasťou TND ♥